Tai massaaž

Tai massaaž on traditsioonilise tai meditsiini lahutamatu osa. See on tõeline tervistamise kunst ja samal ajal vaimne protsess. Olemasolevate ajalooliste andmete kohaselt on tai massaaž pärit Indiast umbes 2500 aastat tagasi.

Arvatakse, et tai massaaž tuli Taisse budismiga samal ajal. Ammusest ajast kasutasid mungad tai templites tai massaaži inimeste ravimiseks. Oskusi anti edasi suuliselt, sellest ka massaaži varieeruvad stiilid.

On suur erinevus põhjamaise ja lõunamaise stiili vahel. 17. sajandil tehti esimesed ülestähendused massaažitehnikate ja toimete kohta palmilehtedele aga kahjuks need hävinesid Birma sissetungi ajal Siiamisse.

Siiski on mõned ülestähendused säilinud ja 1832 aastal lasi kuningas Rama Kolmas need kivisse raiuda, mis on säilinud tänaseni Wat Po templis Bangkokis.

Traditsiooniline Tai massaaž ehk iidne massaaž (nuad phaen boran, nagu seda Tais nimetatakse) võib aga uhkustada pika terapeutilise ravi ajalooga. Tänapäeval kasutab suurem osa Tai elanikkonnast tai massaaži erinevate haiguste ennetamiseks ja raviks.

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaažiliik, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest. Kindlate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeeritud energia ja tasakaalustatakse hinge, keha, mõtete ja tunnete vaheline koostöö. Seda massaažiliiki nimetatakse ka “laisa inimese joogaks”.

Massaaži käigus töödeldakse kogu keha venituste, painutuste ja vajutustega ning avatakse liigesed ja energialiinid. Massöör kasutab oma keha raskust, et teostada vajutusi nii käte, jalgade, põlvede kui ka küünarnukkidega. Massaaži tehakse põrandamatil, õlisid kasutamata, läbi mugavate, sportlike riiete.

Tai massaaž aitab kaasa keha mürkidest puhastumisel, immuunsuse parandamisel ning haiguste vältimisel. Massaaž parandab liigeste ja sidemete paindlikkust ning vereringet, üldist keha painduvust ja lihastoonust.

Tai massaaži ülesanne on ergutada keha loomulikku tervenemisprotsessi !

Tai massaaž sobib: lihaspingete korralliigeste liikuvuse parandamiseks, painduvuse parandamiseks, lümfi ja vereringe parandamiseks, siseorganite tegevuse parandamiseks, lihaste elastsuse parandamiseks massaaž mõjutab energiavälja ja rahustab.

Tai massaaž ei sobi: põletikuliste ja krooniliste nahahaiguste korral, liigeste ja kõõluste põletikuga ning põletikulise seisundiga organismis, südame- veresoonkonna haiguste, kõrge vererõhu, traumade- luumurdude, lihasetraumade, nihestuste, kunstliigeste, Osteoporoosi, vähi, palaviku, veenilaiendite, tromboosiohu ja raseduse korral, samuti uimastite mõju all või joobes kliendile.

  • Enne massaaži ei ole soovitav süüa.
  • Kaasa võta õhuke sportlik puuvillane riietus – nt retuusid või õhukesed dressid, T-särk, sokid.

Enne massaaži anna meile kindlasti teada oma tervislikust seisundist, selleks et tagada Sinu enese turvalisus. Teavita kindlasti kroonilistest haigustest, tugevatest veenilaienditest ja põletikulistest sünnimärkidest. Seljaoperatsioonist peaks olema möödunud vähemalt aasta ja kõhupiirkonna operatsioonist vähemalt 2 aastat. Tervisega seotud probleemide korral konsulteeri enne massaaži tulekut arstiga !

Peale massaaži: on kasulik tarbida tavapärasest rohkem vedelikku, et aidata kaasa jääkainete eraldumisele organismist. Hoiduda alkoholi joomisest samal päeval. Puhata ja mitte koormata ennast liigselt, muidu ei saa sa ravist täit kasu.

Peale massaaži ilmneda võivad nähud:  on rohkem energiat, unisus, lühiajaline uimasus, higistamine, külma- ja kuumahood, peavalu, tihe urineerimine, vajadus rohkem magada, vajadus rohkem juua, ajutine isu kaotus või suurenemine,  emotsionaalne vabanemine – naer ja nutt.

 NB! Sümptomid viitavad sellele, et Teie keha on hakanud tervenemise nimel tööle.

Tai massaaž60/90 min35/45 €

KAART

OLEME AVATUD

Esmaspäev - Reede
9:00 - 19:00

Laupäev - suletud

Pühapäev - 10:00 - 19:00

KONTAKT

Ranna tee 2, Tabasalu, 76901, Harku vald

+372 50 60 645

info@sinutervisetuba.ee

www.facebook.com/sinutervisetuba