Aroomimassaaž

Aroomimassaaž on iidne ravikunst, kus ühendatakse tervendav puudutus (massaaž) taimedest saadud eeterlike õlide tervendava mõjuga. See on õrn kuid tõhus, aeglaste ja sujuvate liigutustega meetod keha, hinge ja vaimu turgutamiseks. Massaažil kasutatakse klassikalise, lümfi-, energeetilise ja idamaise massaaži elemente.

Massaaži eesmärgiks on organismi “harmoniseerida”, aitamaks kaasa kogu keha ja vaimu tasakaalu saavutamisele. Aroomimassaažiga saab ennetada ja leevendada stressi, mis on kõigi meie haiguste ja hädade esmane põhjustaja. Eeterlikud õlid püsivad organismis kuni 72 tundi, noorendavad kudesid ja parandavad naha elastsust.

Soovitav kuuri pikkus on 7-10 x ja seda 2-3 x nädalas, profülaktika korral 1x nädalas.

Enne ja peale massaazi on soovitav:

  • juua palju vett, see soodustab jääkainete väljumist kehast;
  • 6-8 tundi peale massaaži tuleks hoiduda pesemisest, kui õlid kohe maha pesta, on massaaži toime väiksem;
  • järgneval päeval peale tsitruseõlide kasutamist ei ole soovitatav päevitada või kasutada solaariumi.

Aroomimassaaž on hea: parandades vereringet ja lümfi äravoolu, eemaldades jääkained organismist, mõjudes hästi seedimisele, ennetades ja kergendades peavalu, unetuse korral, madala ja kõrge vererõhu puhul, tõstes meeleolu ja heaolutunnet, puhastades eeterkeha, stimuleerides immuunsüsteemi, värskendades ja noorendades nahka, lõdvestades pinges lihaseid, leevendades üleminekuea vaevuseid.

Aroomimassaaž ei sobi: palaviku, põletike, luumurdude, südamehaiguste, kasvajate, allergiate, raseduse, kilpnäärme haiguste, menstruatsiooni, nahahaiguste ja tugevate ravimite tarvitamise korral.