Värvi- ja valgusteraapia

Valgusteraapia tervendab

Valgusteraapia abil saab lisaks depressioonile ja stressile ravida ka külmetushaigusi nagu kurguvalu, häälepaelte põletik, köha, kõrvavalu, nohu.

Talvepimedusest tingitud tervisehäirete käes kannatab ligikaudu pool elanikkonnast. Väljendub see väsimuses, unisuses ja masendustundes. Alles kevade saabudes, kui päike jälle kõrgemalt käima hakkab, tunnevad inimesed taas energia taastumist. Taolised sümptomid on lihtsalt seletatavad. Pimeduse saabudes hakkab vaheajus asuv käbinääre eritama melatoniini, mis tekitab unisuse ja soodustab une teket. Kui melatoniini on küllaldaselt, jääb inimene magama. Käbinääre hakkab melatoniini eritama kohe, kui silmade kaudu jõuab vaheajusse teade piisava valguse puudumisest. Et talvel on peaaegu kogu aeg pime, siis on ka arusaadav, et inimene tunneb end unisemana. Uneaja lühendamiseks peab vaheajusse jõudma tugev ja võimalikult looduslähedane valgusimpulss.

Sellist valgust saab vaid päikeselt või spetsiaalselt Bioptron lambist.

Bioptron valgusravi lamp on välja töötatud Šveitsi tippspetsialistide poolt koostöös eri valdkondade arstidega. Bioptroni valguses sisaldub kogu päikesespektri nähtav osa ja pisut infrapunast valgust. Aparaadis läbib valgus erilise mitmekihilise peeglite ja filtrite süsteemi – tulemuseks on püsiv, muutumatu tugevusega kiirgus, milles valguslained liiguvad erinevalt päikesekiirgusest ühes kindlas suunas. Kiiratav valgus asub spektri UV-osast ülalpool ja on tervisele täiesti kahjutu.

Bioptroni valguse biostimuleerivad omadused on kaheldamatud. Nahka mõjutav valgus ergastab valgustundlikke rakusiseseid struktuure ja biomembraane. Stimuleerimine algab rakutasandilt ja käivitab seejärel sekundaarsed reaktsioonid, mille mõju ei piirdu vaid valgustatud nahalapiga, vaid levib üle kogu organismi. Lisaks tõhustab valgusteraapia organismi eneseravi, regenereerimis- ja kaitseprotsesse. Ehtsast päikesevalgusest on need polariseeritud valgusega lambid isegi tervislikumad, sest ei sisalda organismile kahjulikus koguses ultraviolettkiirgust. Just selliste lampide abil saab leevendada talvel päikese puudumisest tingitud probleeme.

Samuti kasutatakse Bioptroni reumaatiliste haiguste puhul, kuna valguskiirgus taandab valu või vähendab selle tugevust, võimaldades inimesel vähendada valuvaigistite doosi. Lisaks on kindlaks tehtud, et Bioptroni valgusega töötlemine suurendab musklijõudu – ja seeläbi liigutuste aktiivsust – ning kiirendab ka lihaste tugevnemist pärast vigastust. Nende omaduste tõttu on Bioptroni kasutamine väga populaarne just spordimeditsiinis, kus selle abil leevendatakse lihasvalu, valu selgroos ja liigestes ning kiirendatakse sportimisel saadud valuliste põrutuste – kõõluste venituste, nihestuste – paranemist.

Häid tulemusi annab polariseeritud valgus ka nahahaiguste abstsessid, ekseemid, marrastused, psoriaas ja mitmesuguste allergiate ravisse lisamisel.

Samuti on valgusravist abi põletikulise iseloomuga valude korral seljas, liigestes ja pehmetes kudedes, peavalude, lihaskrampide jms. puhul.

Valgusraviga pidavat olema võimalik jagu saada ka buliimiast. Ja kõigele lisaks võib see tõsta su libiidot.

Vastunäidustusi valgusravi puhul ei ole.

Valgusteraapia kestus oleneb konkreetsest kaebusest. Üldjuhul soovitatakse umbes kümnest korrast koosnevat kuuri.

Värvi- ja valgusteraapia

Värvi- ja valgusteraapia 1x 15/30 min 10/20€