Kupumassaaž

Kupumassaaž ehk vaakummassaaž on massaažiliik, milles kombineeritult käsimassaažiga kasutatakse lisaks erineva suurusega silikoonist kuppe. Kupu panekut on raviks kasutatud sajandeid. Tänapäevaks on välja arenenud kupumassaaž.

Massaažil lähtutakse vastavalt kliendi soovist ja näidustustest ning  keskendutakse  konkreetsetele probleempiirkondadele. Kupumassaaž on eriline selle poolest, et kupp tekitab vaakumi, mis saadakse kuppu keha pinnale asetades.  Kupp imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Selle tulemusena saab kudesid intensiivsemalt töödelda, organismi lümfi- ja vereringet ning ainevahetusprotsesse parandada.

Kupumassaaž sobib hästi lihastele, liigestele ja punktmassaažina. Veel trimmib kupumassaaž nahka, puhastab poore, intensiivistab verevarustust. Samuti on kupumassaaž hea psühhoemotsionaalse efektiga. Kupumassaaži abil vähenevad ka venitusarmid. Eriti hästi töötleb kupp nii-öelda uusi või hiljuti tekkinud venitusarme, kuid selle abil saab vähendada aastaid vanu sünnitusjärgseid või järsust kaalu tõusust tingitud venitusarme nii kõhul, puusadel või mujal.

Kupumassaažil kasutatakse masseeritaval piirkonnal rohkelt õli või kreemi, et kupp kehapinnal paremini libiseda saaks. Tänu sellele, et kupu abil paranevad kõik eelnimetatud protsessid ning kiireneb ainevahetus, väljuvad organismist halvad ja mürgised jääkained, väheneb lisaks ka tselluliit.

Parima tulemuse saavutamiseks, tuleks massaaži läbida kuurina 10-15 x ja 2-3x nädalas. Profülaktilisel eesmärgil sobib 1 massaažiseanss nädalas. Selleks, et massaažitulemused oleksid tõhusamad, saab ka ise kaasa aidata. Näiteks igapäevane liikumine, spordiga tegelemine ning tervislik toiduvalik. Tuleks juua piisavas koguses vett (1,5-2 liitrit päevas). Hästi sobib ka roheline tee, mis on tõhus jääkainete väljutaja kehast.

Peale massaaži on soovitav:

 • juua tavalisemast rohkem vett või teed, sest see soodustab jääkainete väljaviimist organismist,
 • hoiduda alkoholi joomisest samal päeval,
 • puhata, mitte koormata ennast liigselt, muidu ei saa sa ravist täit kasu.

Peale massaaži ilmneda võivad nähud: on rohkem energiat, unisus, lühiajaline uimasus, higistamine, külma- ja kuumahood, peavalu, tihe urineerimine, vajadus rohkem magada, vajadus rohkem juua, ajutine isu kaotus või suurenemine,  emotsionaalne vabanemine.

NB! Sümptomid viitavad sellele, et Teie keha on hakanud tervenemise nimel tööle.

Kupumassaaž sobib, kui on:

 • Immuunsüsteemi nõrkus,
 • Kroonilised lihas ja liigeshaigused, liigeste jäikus,
 • Erinevad valu sündroomid,
 • Õlavöötme– ja seljavalud,
 • Unetus,
 • Soolestiku probleemid,
 • Verevarustuse häired,
 • Jääkainete kogunemine organismi.

 Kupumassaaž ei sobi, kui on:

Veenilaiendid ja –põletikud; rasked südame-veresoonkonna haigused; rasked neeru, maksa-ja kopsuhaigused, palavik; vähk, kasvajad; depressioon; kilpnäärmehaigused, äge põletik; kunstliiges(ed); nakkushaigused; vere hüübimishäired; lahtised haavad; erinevad nahaprobleemid (psoriaas, erüsiipel, allergiline lööve, nahapinnast kõrgemad sünnimärgid); operatsioonist möödas vähem kui 1 kuu; menstruatsiooni ajal kõhupiirkond; raseduse ja imetamise perioodil.

Kupumassaaž45/60 min40/45 €