Kinesioteipimine

Kinesioloogilise teipimise mõtles välja Jaapani kiropraktik dr. Kenzo Kase 1970-ndatel aastatel.

Tänapäeva sportlase valuvaigisti on KINESIOTEIP ning see on laialdaselt kasutusel üle maailma ka muudes valdkondades.

Kinesioteipimise eesmärk on taastada, parandada ning soodustada lihaste ja liigeste füsioloogilist liikumist ilma liikuvust piiramata. Kinesioteipimine on meetod, mis põhineb keha enda loomulikul paranemisel. Selleks kasutatakse spetsiaalselt väljatöötatud teipi, mis laseb nahal hingata ning võimaldab ulatuslikku liikumist.

Kinesioteipimine on end tõestanud rahva-, võistlus- ja kutselises spordis ravimeetodina, samuti ennetuses ja trenni eelses ettevalmistuses.

Kinesioteipimise meetod on efektiivne ülekoormusest või traumast kahjustatud lihaste taastamisel ja normaliseerimisel. Liiga suure koormuse tagajärjel tekib lihases tihti ülekoormustrauma ja põletikulineprotsess. Kinesioteipimine lühendab oluliselt vigastustest taastumise aega. Põhiline kasu kinesioloogilise teibi peale asetamisel ilmneb esimese 3 – 5 päeva jooksul, kuigi teibi toime efekt võib olla märgatav ka koheselt.

Meie paigaldatav kinesioteip on elastne, kõrge kvaliteediga puuvillane kangas, mille õhuke kiud pakub super-kerget tunnet ja mugavat kasutamist. Teibi akrüülpolümeer liim on hüpoallergeeniline ja on nahal täiesti ohutu, see ei sisalda mingeid ohtlikke keemilisi materjale. Saadaval on eri värve !!!

Kasutatakase järgmistes valdkondades:

• valu puhul
• profülaktikaks
• operatsiooni- ja traumajärgses olukorras
• ortopeedias
• spordifüsioteraapias
• jne.

Näidustused, mille korral võiks paigaldada teipi:

liikumispiiratused, liigese nihestused, spordivigastused, artriit, lülisamba probleemid, istmikunärvivalu, si-liigese probleemid, peavalu, migreen, epikondüliit, karpaalkanali sündroom, lümfödeem, paralüüs, polüneuropaatia, “sinikad”kehal.

Kinesioteipimine 10€ + materjal 1cm /5 senti

Lisalugemist: http://www.parnupostimees.ee/974192/kinesioteip-aitab-kehal-valu-ja-pinget-seljatada